zofia dowjat

ZOFIA DOWJAT
Prezes Fundacji Jutropera od 2009 roku. Producent teatralny, instruktor, realizator spektakli operowych i dramatycznych. 
Jako dziecko przez 8 lat uczęszczała do Ogniska Teatralnego Państwa Machulskich w Warszawie. Pracowała w teatrach w Chinach, w Irkucku, współpracowała z The Wooster Group w Nowym Jorku. Ukończyła studia w Warszawskiej Akademii Teatralnej oraz na Uniwersytecie Warszawskim.
Od 15 lat realizuje spektakle operowe, open air oraz dramatyczne w Polsce, Włoszech, Hiszpanii, Austrii, Argentynie, Urugwaju, Izraelu a nawet na Kubie.
Specjalizuje się w realizacji wydarzeń teatralnych z amatorskimi grupami aktorów. Pracuje z  dziećmi, trudną młodzieżą, podopiecznymi z domów opieki społecznej, osadzonymi w zakładach penitencjarnych. 
W Teatrze Wielkim im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu pełniła funkcję Kierownika działu edukacji organizując kursy  Jutropera Studio dla młodych artystów, spektakle operowe dla dzieci oraz projekt edukacyjny Jutropera.
Realizuje spektakle muzyczno-dramatyczne z aktorami amatorami z wykluczonych społecznie grup w ramach Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016.

 

 

Organizatorzy:

Mecenat:

Sponsorzy:

Partnerzy:

Media:

Media:

Media:

© 2014. Copyright 5 Zmysłów - EKSPRESJA    |    Wszelkie prawa zastrzeżone.    |    Projekt i realizacja: E1-Interactive