magdalena planeta

MAGDALENA PLANETA
Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi, którą ukończyła z wyróżnieniem w 2004 roku. Od tegoż samego roku aktorka Teatru Polskiego w Poznaniu.
Jej aktywność artystyczna sięga korzeniami przedsięwzięć z ducha teatrów offowych. Od 1997 roku nieprzerwanie współpracuje, jako aktorka, reżyser i instruktor teatralny, z Ośrodkiem i Teatrem „Stacja Szamocin” mieszczącym się na opuszczonym dworcu kolejowym w Szamocinie. Gra tam nie tylko wspólnie tworzone spektakle, ale przede wszystkim od 1997 roku prowadzi warsztaty teatralne dla dzieci i młodzieży, a także dla osób dorosłych. Jest również wiceprezesem Stowarzyszenia Edukacyjno – Teatralnego „Stacja Szamocin”.
W 2007 roku założyła grupę teatralną Teatr Na Fundamentach, dla której, niecały rok później, znalazła siedzibę na nieczynnej stacji PKP Kórnik w Szczodrzykowie (zaledwie 19 km od Poznania). 23 października 2011 roku Teatr Na Fundamentach zmienił nazwę na Teatr Planeta M.
Nieprzerwanie rozszerzając swe umiejętności, w latach 2006-2009 pracowała na rzecz osób niepełnosprawnych metodą teatroterapii w projekcie „Teatracje” szukając dróg komunikacji z aktorem niepełnosprawnym intelektualnie. Prace tę wykonywała z ogromnym powodzeniem.
Od 2005 roku prowadzi zajęcia w Studium Aktorskim Regionalnego Ośrodka Edukacji w Poznaniu stworzywszy wcześniej autorski program kursu tej szkoły ,który realizowany jest wedle jej założeń po dziś dzień.
W styczniu 2010 roku „za piękne sceniczne dojrzewanie” otrzymała Medal Młodej Sztuki w dziedzinie teatru przyznawany przez „Głos Wielkopolski”.
- Magdalenę Płanetę wiążemy z fenomenem poznańskiego życia artystycznego – niezwykłą wręcz popularnością spektaklu „Mistrz i Małgorzata” w Teatrze Polskim. Jej kreacja roli Heli pozostaje na długo w pamięci dzięki szerokiej palecie środków wyrazu aktorki, współpracującej także z teatrem Usta Usta Republika i projektem Stacja Szamocin, na wzór którego współtworzy obecnie grupę teatralną. Magdalena Płaneta potrafi być współczesną młodą kobietą, ale równie dobrze wchodzi w role charakterystyczne w klasycznym repertuarze – argumentowali swój wybór Ewa Obrębowska-Piasecka i Stefan Drajewski.

 

 

Organizatorzy:

Mecenat:

Sponsorzy:

Partnerzy:

Media:

Media:

Media:

© 2014. Copyright 5 Zmysłów - EKSPRESJA    |    Wszelkie prawa zastrzeżone.    |    Projekt i realizacja: E1-Interactive