ewa wozniak

EWA WOŹNIAK
Aktorka, scenograf, animator kultury, wiceprezes Stowarzyszenia De-novo, organizator projektów międzynarodowych. Ukończyła LART STUDIO w Krakowie oraz Akademię Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie na wydziale Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku. Jest również absolwentką Akademii Praktyk Teatralnych GARDZIENICE i Akademii Sztuki Performatywnej na Wydziale Scenografii Alternatywnej w Pradze.
Od 8 lat wraz z Magdą Miklasz zajmuje się letnimi akcjami w Stowarzyszeniu De-Novo www.denovo.net.pl na Podkarpaciu. Tworzy scenografię i kostiumy do corocznych spektakli a także koordynuje letnią akcję oraz gra w letnich spektaklach. Podczas zimowych warsztatów dla dzieci i młodzieży zajmuje się organizacją i kreacją artystyczną Kolędowania po Dynowsku.
W latach 2004 – 2009 była członkiem Akademii Praktyk Teatralnych GARDZIENICE. Obok pracy warsztatowej (m.in. z J. Peszkiem, K. Globiszem, P. Zarillim) został zrealizowany projekt Waza Francoise, prezentowany później w OPT Gardzienice, w Warszawie, Wilanowie, Lublinie i we Wrocławiu.
W roku 2007 wyreżyserowała autorski monodram WYSPY. Przedstawienie traktuje o odwadze, którą trzeba w sobie odnaleźć by móc przyznać się do tego, kim się jest i czego się pragnie. Wszystko po to, by odkryć w sobie poczucie spełnienia, bezpieczeństwa, wolności, bo „wolnym jest tylko ten, kto nie boi się samego siebie”.
WYSPY www.youtube.com/watch?v=6VFhkZ84dHk, w 2008 zdobyły GRAND PRIX na międzynarodowym festiwalu Zdarzenia w Tczewie a rok później nominację za choreografię, reżyserię, aktorstwo na międzynarodowym Romateatrofestiwal w Rzymie.
W 2008 roku wraz z Ewą Zielinską rozpoczęła projekt dla dzieci i młodzieży, pt. Hulanie Jelenia w polskiej wiosce na rumuńskiej Bukowinie przy współpracy ze Stowarzyszeniem De-Novo z Podkarpacia, Związkiem Polaków w Rumunii www.dompolski.ro oraz Ambasadą Polską w Bukareszcie.

 

Organizatorzy:

Mecenat:

Sponsorzy:

Partnerzy:

Media:

Media:

Media:

© 2014. Copyright 5 Zmysłów - EKSPRESJA    |    Wszelkie prawa zastrzeżone.    |    Projekt i realizacja: E1-Interactive