diego pileggi

DIEGO PILEGGI
Aktor, reżyser pochądzący z Włoch. Ukończył aktorską szkołę podyplomową w Manchester Metropolitan University oraz studia na wydziale Sztuk Perfomatywnych na Università degli Studi di Milano.
Początkowo specjalizował się w teatrze tańca, ruchu oraz sztuce walk Kendo. Stworzył grupę teatralną Il Giardino delle Ore mieszczącą się w północnych Włochach. Przez wiele lat pracował jako aktor lalkowy w Teatro dei Burattini in Como. W 2009 roku przewodniczył wyprawie teatralno-badawczej „Oistos” oraz wyprawie badającej rytuał Taratismo, opierającej się na pracy nad pieśniami liturgicznymi, pieśniami pracy oraz walce na miecze. 
Jest założycielem i aktorem badawczego Stowarzyszenia Odra, które rozwinęło się podczas współpracy z Teatrem Pieśni Kozła.
Od 2013 roku współpracuje z Instytutem Grotowskiego jako współzałożyciel i artystyczny koordynator grupy Jubilo – teatralnego projektu skierowanego do mniejszości kulturowych. Diego Pileggi współpracuje z wieloma polskimi i zagranicznymi praktykami teatru.

 

 

Organizatorzy:

Mecenat:

Sponsorzy:

Partnerzy:

Media:

Media:

Media:

© 2014. Copyright 5 Zmysłów - EKSPRESJA    |    Wszelkie prawa zastrzeżone.    |    Projekt i realizacja: E1-Interactive