arkadiusz buszko

AKRADIUSZ BUSZKO
Urodził się w 1966 roku. W 1990 roku ukończył Wydział Aktorski Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie filia we Wrocławiu. Podczas studiów otrzymał propozycję pracy w słynnej wrocławskiej Pantomimie Tomaszewskiego.
W tym samym roku związał się z Teatrem Współczesnym w Szczecinie. Na scenie zadebiutował rolą Girgesza w Sodomie Juliana Stryjkowskiego w reż. Bogusława Kierca.
Jako aktor i choreograf współpracuje także z innymi szczecińskimi scenami – Teatrem Kana, Teatrem Krypta, Piwnicą przy Krypcie, „Teatrem-3”, Teatrem Lalek „Pleciuga” oraz Operą i Operetką (obecnie jest to Opera na Zamku). Prowadzi również własne warsztaty teatralne oraz Szczeciński Teatr Pantomimy. Od kilku lat prowadzi cykliczne warsztaty dla osób głuchych i słabosłyszących.
Współpracuje także z innymi scenami w kraju, m.in. z Teatrem Nowym oraz Teatrem im. Stefana Jaracza w Łodzi, Teatrem Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana w Będzinie, Teatrem Maska w Rzeszowie, Sceną Dramatyczną Teatru Jeleniogórskiego im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze, Teatrem Lalki, Maski i Aktora „Groteska” oraz Teatrem Łaźnia Nowa w Krakowie, Bałtyckim Teatrem Dramatycznym im.Juliusza Słowackiego w Koszalinie, Państwowym Teatrem Lalki „Tęcza” w Słupsku, Teatrem Polskim im. Hieronima Konieczki w Bydgoszczy, Teatrem Dramatycznym im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu, Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu, Teatrem Polskim w Bielsku-Białej, Lubuskim Teatrem im. Leona Kruczkowskiego w Zielonej Górze, Teatrem Polskim w Poznaniu, Teatrem Zagłębia w Sosnowcu oraz warszawskimi teatrami IMKA i Konsekwentnym.
Jest członkiem komisji artystycznej Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów Małych Form „Kontrapunkt” w Szczecinie.
Wystąpił w filmowej koprodukcji Where Eskimos Live (2001), a także w filmach Ławeczka (2004) i Wszystkie małe kłamstwa Anny (2009), do których zdjęcia realizowano w Szczecinie.
Od lat uznawany jest za jednego z najlepszych szczecińskich aktorów.

 

 

Organizatorzy:

Mecenat:

Sponsorzy:

Partnerzy:

Media:

Media:

Media:

© 2014. Copyright 5 Zmysłów - EKSPRESJA    |    Wszelkie prawa zastrzeżone.    |    Projekt i realizacja: E1-Interactive