anna krysiak

ANNA KRYSIAK
Tancerka i pedagożka tańca, absolwentka poznańskiej szkoły baletowej. Wśród jej zagranicznych nauczycieli byli m.in. Timothy Lamford i Charles Malik. Laureatka nagrody Karola Szymanowskiego za „niezwykłe dokonania artystyczne” (2000).
Tancerka Śląskiego Teatru Tańca od początku istnienia zespołu (rok 1992) do roku 2004. Ostatnim spektaklem ŚTT, w którym wzięła udział, było 7,5 (premiera 03.07.2004). Tańczyła w choreografiach m.in. Anny Sokolov, Melissy Monteros, Aviego Kaisera czy Paula Claydena (DV8 Physical Theatre). Na scenie Teatru Wielkiego-Opery Narodowej wystąpiła gościnnie w operze Karola Szymanowskiego Król Roger w reżyserii Mariusza Trelińskiego oraz w prawykonaniu opery Agaty Zubel Between w reżyserii Mai Kleczewskiej (2010).
Współpracowała z W&M Physical Theatre Wojciecha Mochnieja i Melissy Monteros, w latach 2006-2008 przebywała w Calgary w Kanadzie, wykładając na tamtejszym uniwersytecie i współpracując z grupą Theatre Junction .. Obecnie aktywna przede wszystkim jako pedagożka, prowadząca warsztaty w wielu miastach Polski, a także współpracująca z takimi ośrodkami, jak Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa w Bytomiu, Swarthmore College w Pensylwanii (USA), University of Salt Lake City w Utah czy University of Calgary.
Jako tancerka i pedagog, wypracowała własny, wyjątkowy styl. Jej technika pracy opiera się na grze z grawitacją, na wykorzystywaniu – obok energetycznych impulsów - „zawieszeń” ciężaru i bezwładu ciała.

 

 

Organizatorzy:

Mecenat:

Sponsorzy:

Partnerzy:

Media:

Media:

Media:

© 2014. Copyright 5 Zmysłów - EKSPRESJA    |    Wszelkie prawa zastrzeżone.    |    Projekt i realizacja: E1-Interactive