Agata Ambrozińska - Rachuta

AGATA AMBROZIŃSKA - RACHUTA
Solistka Polskiego Teatru Tańca Baletu Poznańskiego ur. w Gdańsku 25. III. 1974 r. W 1993 roku ukończyła Państwową Szkołę Baletową im. Feliksa Parnella w Łodzi w tym samym roku rozpoczęła pracę w Polskim Teatrze Tańca Balecie Poznańskim. Od 1995 roku pracowała w Teatrze Wielkim im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu. W 2000 roku wraz z Pawłem Mikołajczykiem, grupą tancerzy z Teatru Wielkiego z Poznania i artystami z Opery na Zamku w Szczecinie, założyła Teatr Tańca DNA - taniec zakodowany genetycznie, przy Operze na Zamku w Szczecinie. Pełniła w nim rolę solistki i asystenta choreografa. W 2001 powróciła do Polskiego Teatru Tańca Baletu Poznańskiego. Pracowała jako asystent choreografa przy spektaklu Ewy Wycichowskej Wiosna – effatha.
Współpracowała z Teatrem Cogitatur biorąc udział w spektaklu Gotham project.
Jest współautorką idei, choreografii i wykonawcą spektaklu Balladyna, który miał swoją premierę na III Festiwalu Atelier Polskiego Teatru Tańca w czerwcu 2009r. Od wielu lat pracuje jako pedagog Otwartych Zajęć Tańca Współczesnego oraz Międzynarodowych Warsztatów Tańca Współczesnego. Tańczy m. in. w spektaklach: „Walk@ karnawału z postem”, „Carpe Diem”, „Wiosna – Effatha”, „Spotkania w dwóch niespełnionych Aktach” (chor. Ewa Wycichowska), „Minus 2” (chor. Ohad Nahrin), „Jesień- Nuembir” (chor. Jacek Przybyłowicz) oraz „Wo-man w pomidorach” (chor. Yossi Berg). 

 

Organizatorzy:

Mecenat:

Sponsorzy:

Partnerzy:

Media:

Media:

Media:

© 2014. Copyright 5 Zmysłów - EKSPRESJA    |    Wszelkie prawa zastrzeżone.    |    Projekt i realizacja: E1-Interactive